وضعیت فناوری هوش مصنوعی در حال حاضر چطور است و آینده آن چگونه ارزیابی می شود

0

سال ۲۰۱۶ سالی پر از اخبار مربوط به فناوری هوش مصنوعی بود. یکی از طرح های آمازون به نام Amazon Echo که یک اسپیکر هوشمند مجهز به هوش مصنوعی بود تبدیل به پرفروش ترین هدیه تعطیلات شد، IBM Watson برای تشخص سرطان مورد استفاده قرار گرفت و سیستم DeepMind گوگل به نام AlphaGo توانست یک بازی چینی سنتی و بسیار پیچیده به نام Go را بسیار سریع تر از آنچه انتظار می رفت کرک کند.

و این پیشرفت در سال ۲۰۱۷ ادامه خواهد داشت.

Neil Jacobstein از اساتید رشته هوش مصنوعی و رباتیک دانشگاه Singularity، در اجلاسی برخی پیشرفت های موجود در زمینه هوش مصنوعی تا به امروز را به مخاطبین متذکر شد.

برای مثال DeepMind، اخیرا یک متد جدید به نام تحکیم وزن الاستیک را برای مقابله با مشکل فراموشی مصیبت بار در یادگیری ماشینی ابداع کرده است. این روش به شبکه های عصبی کمک می کند که کارهایی را که پیش از این یادگرفته اند، حفظ کنند.

همچنین به تازگی پروژه ای جدید از دانشگاه نیوکاسل راه اندازی شده است که از یک شبکه عصبی کانولوشن برای آموزش الگوهای مربوط به گرفتن اشیاء مختلف به یک دست رباتیکی استفاده می‌کند. وقتی دست رباتیک به این سیستم متصل شود، قادر به نزدیک شدن و برداشتن اشیاء مختلف مثل قوطی یا جعبه های مختلف است. (به تاثیری که این فناوری می تواند بر خطوط مونتاژ کارخانه ها داشته باشد فکر کنید.)

این موارد فقط دو نمونه از تحولات و پیشرفت های رو به جلوی هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۷ است.

در ادامه با Jacobstein همراه شدیم تا نظراتش را در رابطه با پیشرفت های موجود در عرصه هوش مصنوعی، برنامه های عملی پیش رو و اینکه چطور می توانیم جامعه را برای آینده هوش مصنوعی آماده کنیم، بپرسیم.

  • لینک دانلود : لینک مستقیم
  • حجم فایل: ۴۵ مگابایت
  • فرمت فایل: MP4
  • رمز فایل: ندارد، آزاد باشید
  • برنامه مور نیاز: انواع برنامه های پخش ویدئو
  • منبع: singularity hub
گزارش خرابی لینک دانلود گزارش عدم رعایت حق کپی‌رایت ارتباط با ما کانال تلگرام تکینگی
منبع singularityHUB

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

دیدگاه بگذارید

اولین کسی باشید که یک دیدگاه ارسال میکند.

Notify of
avatar
wpDiscuz