ظهور خودروهای برقی: خودروهای برقی چطور می توانند به رشد و ترقی برسند

0

خودروهای برقی برای اینکه بتوانند در عرصه حمل و نقل جایگاه مهم و مناسبی به دست آورند، باید در مبارزه ای سخت و نابرابر شرکت کنند که البته به تازگی تا حدی توانسته اند پس از پیمودن راهی دشوار در رقابت با اتومبیل های معمولی امیدی در این صنعت ایجاد کنند.

شرکت خودروسازی تسلا در ماه آوریل تبدیل به با ارزش ترین خودساز در ایالات متحده شده است و از نظر ارزش کلی در بازار توانسته است از شرکت جنرال موتورز پیشی بگیرد.

ماشین تسلا - تکینگی
ماشین تسلا – تکینگی

این که چنین شرکتی با سابقه ای فقط ۱۵ ساله، توانسته شانه به شانه‌ی خودروسازان دتروئیتی بایستد، خارق العاده است. این مورد تنها چشم اندازی کوچک از این تصویر است که انرژی های تجدیدپذیر و جایگزین چطور توانسته اند به برتری کلی دست پیدا کنند. البته این موفقیت تصادفی نیست زیرا ارزان بودن انرژی های تجدید پذیر و انرژی خورشیدی در استقبال گسترده از خودروهای الکترونیک موثر بوده است.

قرار است شرکت خودروسازی تسلا مقرون به صرفه ترین خودروی الکترونیکش را اواخر سال جاری (امسال ۲۰۱۷ است) روانه بازار کند، این خودرو Model 3 نام دارد که قیمت آن پیش از معافیت های مالیاتی ۳۵ هزار دلار است. طبق گزارشات، Model 3 بیش از ۴۰۰ هزار پیش فروش داشته است و بر اساس گزارشی به نام The State of EV Charging in 2016 که توسط شرکت شارژ خودروهای برقی به نام ChargePoint منتشر شده است امروزه حدود ۴۵۰ هزار خودروی برقی در جاده های امریکا وجود دارد.

به بازار آمدن Model 3 به خودی خود امید دو برابر شدن تعداد خودروهای برقی (از جمله هیبریدی) را می دهد. البته وقتی تعداد خودروهای برقی را در مقایسه با کل تعداد اتومبیل ها در کشور امریکا در نظر بگیریم که طبق گزارشات اداره آمار حمل و نقل در سال ۲۰۱۴ حدود ۲۶۰ میلیون عدد بوده اند، به این نتیجه می رسیم که خودروهای برقی سهمی کمتر از یک درصد از تعداد کل خودروها را به خود اختصاص داده اند که این رقم، چندان قابل توجه نیست.

تـصـویـب سـیـاسـت هـای مـقـتـدرانـه و مـوثـر

طبق گفته های John Axsen، استادیار دانشگاه Simon Fraser در بریتیش کلمبیا که بر روی فناوری های سبز، رفتار مصرف کنندگان و سیاست های زیست محیطی مطالعه می کند، خودروهای برقی این پتانسیل را دارند که تا سال ۲۰۳۰ به سهم ۳۰ درصدی یا حتی بیشتر در بازار برسند، اما برای رسیدن به این هدف نیاز به تغییرات و تجدید نظرهای اساسی در سیاست های زیست محیطی و نظارتی است.

وی در ایمیلی به وب سایت Singularity Hub چنین می نویسد:

“تا زمانی که خودروهای بنزینی بدون پرداخت هزینه اضافه ای قادر به انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای باشند، خودروهای برقی در مقابلشان ضعیف خواهند بود… اقتصاددانان این ضعف را منجر به شکست در بازار می دانند. بنابراین تقریبا تمامی تحقیقات خوب و قوی که انجام شده نشان می دهند که هر موفقیتی که ما تا به امروز داشته ایم مرهون سیاست ها و مقررات قوی بوده است و برای مشاهده پیشرفت واقعی نیاز به سیاست های قوی و مقتدرانه است.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چنین سیاست هایی در چندین کشور محدود وجود دارند. برای مثال خودروهای برقی در نروژ به سهم ۲۵ درصدی در بازار دست یافته اند و طبق گفته های Axsen این به دلیل تخصیص مالیات های سنگین به سوخت های فسیلی و خودروهای معمولی و همچنین مزایای اقتصادی و غیر اقتصادی خودروهای برقی است.

در آمریکای شمالی نیز کالیفرنیا در این زمینه پیشرو است. قانون به حداقل رساندن گازهای گلخانه ای (ZEV) در این ایالت خودروسازان را ملزم به فروش درصد مشخصی از خودروهای الکترونیک می کند. استان کبک کانادا نیز در صدد اجرای فرمان ZEV است. Axsen می گوید:

“من معتقدم که اگر کالیفرنیا این سیاست را دنبال نمی کرد، تسلا هرگز وجود خارجی نداشت (و تویوتا هم احتمالاً هیچ وقت نمی توانست خودروی Prius را روانه بازار کند).”

 

 

 

 

 

در ابتدای سال جاری، شرکت آب و برق کالیفرنیا تصمیم به جمع آوری ۱ میلیارد دلار به کمک مصرف کنندگان گرفت تا زیرساخت های مربوط به خودروهای الکترونیک را در این ایالت توسعه دهد. در صورت تصویب قانون مربوطه، ایالت کالیفرنیا بیش از ۱۰ هزار ایستگاه شارژ جدید خواهد داشت زیرا این ایالت قصد دارد که تعداد خودروهای برقی در جاده هایش را تا پایان دهه جاری به یک میلیون برساند. روزنامه گاردین گزارش داده که اتحادیه اروپا پیش نویس بخشنامه ای را به تصویت رسانده که ملزم می کند هر منزلی که در اروپا تازه ساخته می شود و یا بازسازی می شود باید به یک ایستگاه شارژ مجهز شود.

تـنـاسـب عـرضـه بـا تـقـاضـا

طبق گفته Axsen یکی دیگر از موانع رسیدن خودروهای برقی به نقطه اوجشان محدودیتِ عرضه است. تعداد مدل های موجود به ویژه برای ون و کامیون بسیار محدود است. وی اشاره می کند که:

“خیلی از نمایندگی ها هیچ خودروی برقی‌ای بین لیست موجودی شان ندارند و بعلاوه تحقیقات نشان می دهد که خیلی از فروشندگان در امریکا و کانادا حتی سعی به فروش خودروهای برقی به مشتریان نمی کنند.”

 

 

 

 

 

 

اکثر خودروسازان بزرگ امریکایی خودروهای برقی یا هیبدریدی را با بیش از ۵۵ مدل در بازار می سازند. همچنین تعدادی خودروساز جدید نیز ظهور کرده اند و سعی دارند همچون تسلا تبدیل به کمپانی هایی پر قدرت شوند. برخی از بهترین سرمایه گذاری ها در این عرصه در چین انجام گرفته است و البته به نظر می رسد شرکتی به نام Lucid Motors از کالیفرنیا نیز قابلیت تبدیل شدن به رقیبی بالقوه برای تسلا را داشته باشد. یکی از اتومبیل های لوکس این کمپانی که هنوز در دست تولید است به قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار می رسد و با یک بار شارژ می تواند مسافتی حدود ۴۰۰ مایل را طی کند.

در عین حال شرکت های تسلا و الون ماسک فقط به ساختن اتومبیل های برقی پیشرفته کوچک و سبک وزن راضی نیستند. این شرکت اخیرا اعلام کرده که به دنبال ساخت مینی بوس، وانت و حتی شبه کامیون است. ساخت کامیون برقی می تواند فناوری بسیار شگفت انگیزی باشد به خصوص اگر تسلا بتواند سیستم خودران را برای خودروهایش تقویت کند.

البته در این راه موانع تکنولوژیکی زیادی وجود دارند که این شرکت باید با آن ها مقابله کند. یکی از این موانع ساخت باتری است که بتواند یک ۱۸ چرخ سنگین را در مسافت های طولانی حرکت دهد. شرکتی به نام نیکولا موتور مدعی است که راهکاری برای تامین نیروی یک ۱۸ چرخ کاملاً برقی با استفاده از سلول های سوختی هیدروژنی دارد.

این شرکت ادعا دارد که محصولش به نام Nikola One می تواند در مسافت ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ مایل، قدرتی معادل  ۱۰۰۰ اسب بخار را تامین کند. و چند روز پیش تویوتا اعلام کرده است که در رقابت برای ساخت اولین ۱۸ چرخ برقی طرحی برای ساخت یک منبع نیروی هیدروژنی دارد.

تـوقـف تـدریـجـی اسـتـفـاده از سـوخـت هـای فـسـیـلـی

Axsen می گوید:

“فناوری خودروهای برقی در حال پیشرفت است و چندین منطقه مثل کالیفرنیا، نروژ و هلند پتانسیل به دست آوردن سهم بزرگی از این بازار را دارند.”

 

 

 

 

دو کشور نروژ و هلند قصد دارند که تا سال ۲۰۲۵ مصرف سوخت های فسیلی را متوقف کنند.

Axsen با وجود چنین موفقیت هایی تاکید می کند که بدون ایجاد تغییرات در سیاست ها، بازار خودروهای الکترونیک احتمالاً فقط می توانند سهم ۱ درصدی شان را حفظ کنند و تا سال ۲۰۳۰ به ۱۰ درصد برسند. وی اضافه می‌کند:

“سیاست های قوی تری که بتوانند خودروسازان را تشویق به فروش طیف گسترده ای از خودروهای برقی کنند خواهند توانست سهم بازار را تا سال ۲۰۳۰ به ۳۰ الی ۴۵ درصد برسانند.”

 

 

 

 

 

تلاش های دولت فعلی ایالات متحده برای فسخ قوانین اقتصادی مربوط به سوخت که در دوره اوباما تصویب شد، نشان می دهد که در بهترین حالت خودروهای برقی جایگاه فعلی شان را حفظ می کنند. این می تواند به این معنا باشد که چین و اروپا در زمینه استفاده گسترده از وسایل نقلیه الکترونیکی از امریکا و کانادا پیشی خواهند گرفت.

Axsen بر این باور است که رسیدن به صنعت حمل و نقلی بدون انتشار گازهای گلخانه ای در امریکا و کانادا ممکن است. وی می نویسد:

“هر چند سیاست های فعلی مطابق با این نیازها نیستند، اما قبلاً اثبات شده که دولت ها آن چه برای حرکت رو به جلو در این عرصه مورد نیاز است، در اختیار دارند.”

منبع singularityHUB

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

دیدگاه بگذارید

اولین کسی باشید که یک دیدگاه ارسال میکند.

Notify of
avatar
wpDiscuz